Iščite po prispevkih
Avtor: Tanja Šegula, mag. farm.
Samozdravljenje je pravica vsakega. Samozdravljenje traja načeloma 3–5 dni, odvisno od posameznega primera. Odgovornost za samozdravljenje sprejme vsak pacient sam. Pri samozdravljenju otrok moramo biti še posebej previdni, samozdravljenje dojenčkov pa je neodgovorno.
Posvetujte se z lekarnarjem, magistrom farmacije, ki je strokovnjak z licenco za vsa zdravila, izdana na recept in brez recepta in zavezan etičnemu kodeksu, ali pa se obrnite na izbranega zdravnika.
Mati tinktura se pripravi z maceracijo cele domače čebele v alkoholu, najpomembnejše pa je strupeno želo. Ima močno protivnetno delovanje, podobno antihistaminiku in kortikosteroidu.
Zaradi hitrega in kratkotrajnega delovanja moramo odmerke pogosteje ponavljati, odvisno od akutnosti, do 4-krat dnevno, lahko na pol ure, nato pa postopno zmanjšamo.
Po piku čebele strupena snov v našem telesu sproži naslednje znake: draženje, vnetje, rožnato rdečo oteklino (edem), pekoče zbadajoče bolečine. Izboljšanje nastopi po mrzlem obkladku.
Najprej je prizadeta koža. Edem lahko postane vsesplošen in prizadene tudi sluznice. Stanje postane zelo resno, saj povzroča edem očesnih vek, žrela pri angini, spolovilu in smrten edem glotisa (najožji del grla), spremembe črevesne sluznice pri driski. Lahko pride celo do meningitisa ali revmatske vročice.
Zaradi toksičnosti nastopi depresija živčnega sistema, tako centralnega kot tudi perifernega. Lahko pride do motnje obnašanja, izredne občutljivosti na dotik, boli vsak las posebej.
Zdravilo je primerno za zelo ljubosumne ljudi. Takšni ljudje so večinoma podjetni, marljivi, neizživet seksualni nagon sprevržejo v delavnost, nenehno se jim mudi, so nervozni. V naslednji fazi nastopi izredna utrujenost, nedejavnost, otopelost.
Izražen je slab vpliv ljubosumja. Ta oseba ob sebi ne prenaša enakega, kot stara in nova matica v panju. To je primer največjega ljubosumja v živalskem svetu.
Vzrok bolezni so lahko strah, potrtost, jeza, slabe novice, šok, piki insektov.
Opazimo tesnobo (anksioznost) in strah pred smrtjo, ki ni tako močan kot pri Aconitumu in Arsenicumu. Bolnik je žalosten brez razloga, joče in se želi uleči. Boji se dogodkov, ki jih sluti. Je brezvoljen in nemiren. Stvari mu padajo iz rok.
Lokalno je opazen rožnat edem s pekočimi in zbadajočimi bolečinami (občutek zbadanja z vročimi iglicami), prisotna je vročina brez žeje, izmenjavanje suhe kože in potenja, opazna je prevelika občutljivost na dotik, suh kašelj se poslabša po polnoči, urina je malo, bolečine v ledvicah, prizadeta je desna stran, znaki se lahko premikajo z desne na levo stran.
Kako se spremeni stanje bolnika?
Poslabšanje nastopi s toploto in z dotikom po spanju.
Izboljšanje nastopi s hladnimi obkladki in z mrzlo pijačo med gibanjem.
Zdravilo se uporablja pri:
Februar, 2009